INSTAGRAM W PIGUŁCE

Jak nie nazywać swojego konta na Instagramie ?

Nazwa na Instagramie to Twoja wizytówka. Znalezienie właściwej to nie lada sztuka. Z jednej strony powinna być łatwa do zapamiętania dla Twoich obecnych oraz przyszłych Followersów, a jednocześnie powinna reprezentować Ciebie i to co pragniesz przekazać. To pierwszy krok do maksymalizacji wzrostu na Instagramie.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze nazwy użytkownika jest decyzja, co chcesz zrobić ze swoim Instagramem. Czy tworzysz osobiste konto jako pamiętnik, czy chcesz zamieszczać zdjęcia gotowanych potraw, recenzje książek, miejsc podróży?  Ważne jest, aby zdefiniować swój plan w tej aplikacji. Jeśli planujesz stworzyć konto firmowe na Instagramie dobrze jest, aby nazwa ta używana była również na innych Twoich kanałach, na Facebooku, w mailu, blogu. Osobiście nie przepadam za nazwami „mamunia_kubunia_i_wojtuniunia”.  Nie tylko brzmią infantylnie i nikt nie będzie Cię poważnie traktować, to jeszcze instagramowych kont z nazwą „mama” wyrosło tyle, że jedna miesza mi się z drugą i potrafię jedynie wskazać dwa potężne profile tego typu. Zastanów się więc, czy chcesz być charakterystyczną, wyjątkową osobą czy kolejną z setek „Mam…” których nikt nie będzie w stanie skojarzyć. Postaraj się, aby osoby trafiające na Twoje konto, potrafiły Cię zapamiętać. Twoja nazwa i to co Cię określa to oprócz zdjęć znaczna część Twojego sukcesu.

Przy wymyślaniu nicka nie używaj cyfr, nawet jak jest to data Twoich urodzin. Nikogo to nie obchodzi a ludzie szybko zapominają numerów, dlatego xxxkasia91 nie jest dobrym pomysłem. Sprobuj czegoś, co będzie wyjątkowe, proste i chwytliwe. Jeśli koncentrujesz się głównie na polskiej społeczności i piszesz do nich, nie szukaj na siłę anglojęzycznej nazwy. Z powodzeniem możesz użyć swojego imienia i nazwiska. Zadbaj jednak o to, aby nazwa nie była za długa i wyświetlała się w widoku Twojego profilu w całości. Zwięzłość i przejrzystość są kluczem do sukcesu nazwy na Instagramie. Poza tym długie nazwy są za trudne do zapamiętania przez innych. Możesz ją skrócić na przykład stosując m.kowalska Ale staraj się nie umieszczać dwóch lub więcej kropek / podkreślników obok siebie. Google traktuje każde słowo np: „twoja1.nazwa2.profilu3.insta4” jako cztery oddzielne słowa, co znacznie utrudnia wykrywanie Twojej strony. Krótsze nazwy są łatwiejsze do wyszukania i mogą zapewnić Ci wyłączność. Sprawdź która kombinacja wygląda najlepiej (najpierw imię, czy nazwisko) miksuj, przestawiaj. Zobacz jak wygląda po wypisaniu na klawiaturze, czy jest łatwe do zapamiętania i brzmi dobrze, gdy je głośno przeczytasz. Zapytaj o zdanie znajomego, męża, siostrę, z tym im się kojarzy Twoja nazwa. Nie śpiesz się, nazwa nie musi być idealna, ale warto poświęcić na jej określenie trochę czasu.

Nigdy nie kopiuj cudzej nazwy użytkownika dodając do niej inną literę itp. Nie można użyć też nazwy użytkownika, która została już zajęta. Unikaj długich nazw, znaków interpunkcyjnych, akcentów lub liczb. Nigdy nie używaj danych osobowych takich jak numer telefonu itp. Pamiętaj, że regulamin aplikacji zabrania używania nazwy zawierającą domeny na przykład .pl, .com. Wiem, co teraz powiesz, że dużo osób tak ma. Mimo wszystko jest to niedozwolone i może skutkować całkowitym usunięciem konta. Na szczęście zawsze masz możliwość, aby ją zmienić. Możesz to zrobić w każdym momencie, ale nie rób tego za często bo Twoi followersi mogą rozczarowani lub zdezorientowani. Pamiętaj, że unikalna nazwa sprawi, że Twoja strona będzie łatwiejsza do odkrycia, gdy ludzie będą Cię szukać.

Zdjęcie: https://unsplash.com/

  • Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi, lub zostaw nawet niewielki komentarz. Będzie to dla mnie informacja, że tutaj jesteś.
  • Możesz także polubić mój fan page – na Facebooku. Będziesz na bieżąco informowany o nowych wpisach.
  • Zapraszam Cię też do śledzenia mnie na Intagramie – tam też jest bardzo fajnie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.