INSTAGRAM W PIGUŁCE

Lista zablokowanych hashtagów na Instagramie.

Niektóre są zakazane na stałe, niektóre tylko tymczasowo, a inne mogą mieć ogromny wpływ na zasięgi i rozwój mediów społecznościowych. Hashtagi na Instagramie. To dzięki nim najczęściej trafiają na nasze konto inni użytkownicy, sama z pewnością też z nich korzystasz publikując nowe zdjęcie. Ale nie każdy wie, że istnieje ta lista. Jeżeli traktujesz swój Instagram jako formę pamiętnika, z pewnością nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia. Jeśli jednak posiadasz konto firmowe, lub chciałabyś kiedyś zarabiać na Instagramie, warto poznać i zrozumieć głębiej jego mroczne zasady.

W wywiadzie dla The Huffington Post w 2016 roku Nick Drewe, analityk mediów społecznościowych w The Data Pack, wyjaśnił, że istnieją różne rodzaje zakazanych hashtagów. Instagram może całkowicie zakazać hashtagu – co oznacza, że nic nie pojawi się przy próbie wyszukiwania tego tematu – lub może uniemożliwić wyświetlanie niektórych zdjęć na tych tagach.

Co się stanie, jeśli użyję zakazanego hashtagu?

Po pierwsze, użycie hashtagu z zakazem może wpłynąć na twój zasięg. Jeśli użyjesz ich zbyt wiele, istnieje niewielka szansa, że faktycznie otrzymasz coś, co nazywa się shadowban co skutecznie ukrywa Twoje konto przed wszystkimi, którzy nie podążają za Tobą. Dla nich to tak jakbyś nie istniał. Używanie jednego zakazanego hashtagu może spowodować, że wszystkie inne hashtagi przestaną działać.

Warto sprawdzić, czy ten, którego planujecie użyć, nie jest przypadkiem przyblokowany. Można to zobaczyć wpisując w wyszukiwarkę aplikacji wybraną frazę, po czym przejrzeć, czy poza top 9, są jeszcze inne zdjęcia. Jeżeli nie, oznacza to, że hashtag jest zakazany. Pamiętaj, że hashtag może mimo wszystko pojawić się w wyniku wyszukiwania, ale dalej być zablokowany.

W trosce o dobro użytkowników Instagram blokuje hashtagi, które mogłyby oznaczać nieodpowiednie treści. Są blokowane wtedy kiedy służą do rozprzestrzeniania spamu i fake kont wewnątrz portalu.  Oto lista tych zakazanych lub ograniczonych. Kilka z nich będzie dla Was sporym zaskoczeniem. Jest ich bardzo dużo, dlatego wybrałam dla Was najbardziej istotne, najczęściej używane, nawet kiedyś przeze mnie jak jeszcze żyłam w nieświadomości. Taki #easter ? nie chcę wiedzieć, co ludzie tam wrzucali, że został zablokowany. #woman, #women też wylatuje zapewnie za to, że pojawiało się zbyt dużo roznegliżowanych Pań. Fani Beyonce rówież nie będą pocieszeni. Ale taki #books. Na szczęście hashtag książki można używać do woli.

Ciekawa jestem co Was najbardziej zdziwiło ?

A

#adulting

#alone

#americangirl

#asia

#attractive

B

#beautyblogger

#babe

#baddie

#beyonce

#bikinibody

#boho

#books

#bombshell

#brain

C

#costumes

#curvy

#curvygirls

D

#desk

#dm

#date

#dating

#direct

#dogsofinstagram

E

#edm

#edmgirls

#eggplant

#elevator

#easter

#expose

F

#fishnets

#fitnessgirls

G

#goddess

#girlsonly

H

#happythanksgiving

#hardsummer

#hardworkpaysoff

#hottie

#humpday

I

#ig

#instadaily

#instagood

#instamood

#iphonegraphy

#italiano

K

#kansas

#kik

#kikgirl

#kikmessenger

#killingit

#kissing

L

#lean

#lingerie

#like

M

#mirrorphoto

#models

#mustfollow

N

#newyears

#newyearsday

P

#petite

#pixie

#popular

#pushups

R

#ravebabes

S

#sallyhansen

#saltwater

#shower

#single

#singlelife

#skype

#snap

#snapchat

#snowstorm

#sopretty

#sunbathing

#streetphoto

#swole

T

#tanlines

#tgif

#todayimwearing

#teens

#teen

#thought

#tag4like

U

#undies

V

#valentinesday

W

#whitegirl

#woman

#womancrushwednesday

#women

#workflow

 

Zdjęcie: https://unsplash.com/

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    eireneika
    22 stycznia 2019 at 15:14

    Oja, dobrze wiedzieć, że jest taka lista :o

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.